Dom Muzyków Sklep Nowica 21 Dom Kangura Wyznanie Dom Halawki Dom na Przyslupiu Idź w stronę słońca i napisz do mnie Strony Przyjaciół  

Opowiem Ci o Drodze, bo przecież wszyscy gdzieś wędrujemy, a bywa, że czasem rozpaczliwie biegniemy. Będzie to opowieść o zwykłej górskiej drodze, która znajduje się gdzieś w Polsce, i o tej Wielkiej, którą wszyscy pielgrzymujemy. Ty i Ja. Droga, która nigdy nie jest prosta i nie wiadomo, dokąd  prowadzi.

Wędrując, do czegoś wracamy - do miejsc, do wspomnień, do źródeł. Zawędrowałem do małej wsi w Beskidzie Niskim. Stała się ona Wielkim Miejscem w życiu moich przyjaciół i moim. Nowica - to nie tylko wieś, ale mieszkańcy oraz  ci, którzy przybyli tu, bo tu przywiodła ich Droga. Zapraszam na spacer. Poruszając się swobodnie - dotkniemy kilku miejsc.

Muzyka ...

Dziękuję Haśkom, Czarnej Gosi, Szafie, Halawie, Opalowi, Puchatowi i Gogulowi, Tatianie, Ciężkiemu, Bolkowi, Mirkowi i Oli, Lidce, Ali z Gorlic, Wronosiom, Kasi z Leszczyn, i tym,  którzy mieszkają w moim sercu. Dziękuję tłumaczowi "Drogi" Lao Tse - Michałowi Fostowiczowi-Zahorskiemu, Z.O.R. za nagranie. Dziękuję wszystkim Wędrowcom Drogi.

W Duden Galeria Nowica 8 poznacie Mirka i Olę - dom i warsztat. Inny rozdział to "Archiwum". Dla jednych będzie to okazja do wspomnień, innych zachęci do zapoznania się ciekawymi materiałami m.in. poezjami Bohdana Ihora Antonycza (1909-1937), oraz nagraniami "Pieśni Łemkowskich" z Beskidu Niskiego. Kilka ciekawych fotografii znajdzie się w Galerii.

 

 

 

 

Jeśli chciałbyś otrzymywać "Niusy z Nowicy" wypełnij ten krótki  formularz.

 

Ostatnia aktualizacja - styczeń 2010

This page is hosted by artysta.art.pl na serwerze wijata.com